Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Kültür Ve Sanat Komisyonu

Geleneksel sanat dallarımız, edebiyat, müzik, sinema, tiyatro, resim gibi sanat dallarının desteklenmesi ve tanıtılmasına yönelik faaliyetlerde bulunur.

  1. Özellikle klasik Türk musikisi, tasavvuf musikisi ve Türk halk musikimizin geliştirilmesi, tanıtılması, bu sanat dallarımızın niteliği ve önemi hususlarında toplumda farkındalık oluşturmak maksadı ile, sanatın evrensel birleştirici dili olduğu inancından hareketle, bu sanat dalları ile meşgul olan sanatçılarımızın desteklenmesi, toplumla buluşturulması için faaliyetler yapmak ve projeler geliştirmek.
  2. Bütün İnsanlığın ortak dili olan, ulusal ve uluslar arası alanda, bireyin ve toplumun maddi ve manevi gelişimine katkısı olan her sanat dalını desteklemek maksadı ile faaliyetler düzenlemek ve projeler geliştirmek.
  3. Edebiyat, sinema, tiyatro, resim gibi görsel ve yazılı sanat dalları ile ilgili ulusal ve uluslar arası düzeyde, faaliyetler düzenlemek, düzenlenen faaliyetlere destek vermek ve bu alanda projeler geliştirmek.
  4. Geleneksel sanat dallarımız, edebiyat, müzik, sinema, tiyatro, resim gibi sanat dallarında farkındalık göstermiş sanatçılar arasından ‘yılın sanatçısı’ gibi teşvik edici ve tanıtıcı faaliyetler düzenlemek.

E-mail kultursanat@gepoder.org