Talep göndermek için tıklayınız
TALEP GÖNDER

Semih UYKUTAN

Semih UYKUTAN

Genel Sekreter

1982 İstanbul doğumlu olan Semih UYKUTAN, Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Makine Bölümü mezunudur ve şu anda da ikinci üniversitesi olan Anadolu Üniversitesi Konaklama İşletmeciliği bölümünde 4. sınıf öğrencisidir.

Öğrenim hayatına devam ederken bir yandan da uzun yıllar makine ve matbaacılık sektöründe çeşitli görevler üstlendikten sonra 2007 yılında baba mesleği olan matbaacılık alanında kendisine yeni bir pencere açarak Davetiye Dünyası ve Zarf Dünyası firmalarını faaliyete geçirip ticaret hayatına kendi işinde devam etmeye başlamıştır.

Ticaret hayatının yanında Adalet Bakanlığına bağlı Adli Bilirkişi olarak  ''Hidrolik pnömatik sistemler, makine ve teçhizat, araç, ekipman, alet, iş makinaları gibi menkul işletme tesisatının değerlemesi maliyet analizi,  makinalar,  makina değerleme (kıymet takdiri), kaldırma ve iletme makinaları, reklam tabelacılığı, kırtasiye ve sarf malzemeleri imalatçılığı ve matbaacılık'' konularında İstanbul Bölge Adliyeleri’nde görev yapmaktadır.

Sosyal proje kapsamında ise Geleceğin Projeleri Derneği GEPODER'in kurucu üyelerinden olup GEPODER Derneği Genel Sekreter’idir.

Çalıştığı kurumlarda CNC programlama, CNC Operatörlüğü, Bilişim, Grafik Tasarımcı ve Genel Müdürlük görevleri üstlenmiştir.

Semih UYKUTAN’ın denize olan merakı küçük yaşta başlamış bu merak Deniz Kaptanı olmasına vesile olmuştur. Bunun yanında bir başka merakı da vosvos tutkunu olmasıdır. Bu tutku 1973 Model 1303 bir Kaplumbağa Volkswagen'nin kendisiyle buluşmasına vesile olmuştur.

E-mail : semih.uykutan@gepoder.org