Haberler »  Geçmişten Geleceğe Bir Yudum Nefes…

20 Ocak 2019
Geçmişten Geleceğe Bir Yudum Nefes…
Geçmişten Geleceğe Bir Yudum Nefes…
Bir tutam nefes alsam,
Bir avuç umut ile.
Bir bakış sevinç alsam,
Bir yudum gökyüzü ile.
 
Geçmişten geleceğe bir Yudum Nefes olan,
Hz.Mevlana Celaleddini Rumi’nin hoşgörüsü,
Hacı Bektaş-ı Veli’nin birliği, beraberliği 
ve de 
Yunus Emre’nin aşkı günümüzün yüreklerine ilmek ilmek şiir olacaklar.
Yunus’un aşkını,Mevlana’nın tahtını,Hacı Bektaş-i’nin bahtını bizlere ulaştıran şiirleriyle beraber olacağız.
 
Bir ben var diyerek, ne olursan ol diyeceğiz.
Ne arasak arayalım kendimize geleceğiz.
Eyüp Belediye’sinin katkılarıyla hazırlanan programda ,
Gurbet Altay’ın sesinden mistik şiirleri 
Sevil Kahraman’ın Türk Musiki nameleri
ve Leyla Karahasanoğlu’nun sunumu ile bir anlık derin nefes alacağız.
 
Dünya’nın dönme hızına yetişircesine gittiğimiz bu dünyada bir an olsun öze dinme gerekir. Bizler de GEPODER Onursal Başkanımız Gurbet Altay ile beraber bu hoşgörü rüzgarında yer almak ve de gelen misafirlerimize “şeb-i aruz’u” yaşatmak istedik.
 
GEPODER olarak biliyoruz ki biz bu evreni,bu dünyayı “gelecek nesillerden” emanet aldık.Geçmişin tecrübesi geleceğin teknolojisi ve de ruhu ile inşa etmek istedik.
Yaptığımız projelerle önce kalbe dokunarak geleceği planlamak adına bu geceyi tertip ettik.

Görselleri

1555 defa görüntülendi.


TÜM HABERLER

Geçmişten Geleceğe Bir Yudum Nefes… Geçmişten Geleceğe Bir Yudum Nefes… Bir tutam nefes alsam, Bir avuç umut ile. Bir bakış sevinç alsam, Bir yu ... Devamı için tıklayınız.
2019 Proje Yılı Olacak... Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER) olarak 2019 yılının ilk toplantısını Nurol Tower'da ki merkezimizde gerçekleşt ... Devamı için tıklayınız.
Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER) Kimdir? Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER) TANITIM Geleceğin Projeleri Derneği Vatandaşımız ile Devlet Kurumlarımız arası ... Devamı için tıklayınız.
Büyükçekmece Kaymakamı'nı Ziyaret Etttik... Geleceğin Projeleri Derneği ( GEPODER ) Başkanı Mehmet Terzioğlu ve Genel Sekreter Semih Tan Büyükçekmece Kaymakamı Mehm ... Devamı için tıklayınız.
Esenler Belediyesi'ni Ziyaret Ettik... Geleceğin Projeleri Derneği ( GEPODER ) Başkanı Mehmet Terzioğlu ve Genel Sekreter Semih Tan Esenler Belediyesi Plan Ve ... Devamı için tıklayınız.
Kağıthane Belediyesine Gepoder'den Ziyaret Geleceğin Projeleri Derneği (GEPODER)  Onursal Başkan Gurbet Altay, Genel Başkan Yardımcısı İsmail Keklik, Genel Sekrete ... Devamı için tıklayınız.
Sosyal Medya Adreslerimiz Yenilendi Derneğimizin resmi sosyal medya adresleri hesapları kurumsal bir yapı için yenilenmiştir. Güncel adreslerimiz; facebo ... Devamı için tıklayınız.
Web sitemiz Yenilendi Geleceğin Projeleri Derneği - Gepoder olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmek için daha işlevsel ve aradığınız bilgiye ... Devamı için tıklayınız.